Novinky v eUčebnici

Svět kolem nás

 
Mgr. Jakub Fabián
Svět kolem nás
autor Fabián Jakub - Friday, 13. April 2012, 13.34
 

Poslední exkurze s názvem "Svět kolem nás" v rámci projektu Kvalitní vzdělávání žáků předpokládá vzdělávající se učitele, se uskutečnilave středu 21. března 2012. Žáci 1. A a 1. B navštívili krajské město Liberec, v jehož těsné blízkosti se tyčí hora Ještěd, známá především díky hotelu, který stojí na jejím vrcholu již od roku 1973. Pro žáky naší školy byla připravena exkurze zaměřená na historii této stavby a prohlídka původních hotelových prostor.

Po sestupu z Ještědu jsme se přesunuli na prohlídku historických prostor novorenesanční radnice na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Dobré počasí nám navíc dovolilo shlédnout siluetu celého města z radniční věže. Návštěvu Liberce jsme zakončili v IQ parku, který je součástí zábavního centra Babylon, v němž si studenti měli možnost vyzkoušet různé experimenty. Díky řadě zajímavých pokusů si žáci upevnili znalosti získané při hodinách fyziky a rozšířili je o jejich praktické využití.

Věříme, že návštěva stavby století na Ještědu, vnitřních prostor radnice a technicko-vědeckého parku zvýší motivaci žáků pro další vzdělávání nejen fyzice, ale i v dalších technicky zaměřených předmětech.